Top 10 najlepszych zawodów świata

Większość z nas na myśl o pójściu do pracy nie czuje się na pewno najlepiej. Nawet jeśli lubimy swoją pracę, zazwyczaj wolelibyśmy zostać w domu, a pieniądze otrzymywać na poświęcenie się przyjemnościom. Znaczna część nas na pewno nie zdaje sobie sprawy z tego, że są na świecie zawody, które zapewniają wykonującym je osobom naprawdę dobre zarobki, a przy tym są źródłem ogromnej radości. To, za co zwykły człowiek płacić musi niemałe czasem pieniądze, niektórzy mają nie tylko za darmo, ale dostają nawet za to wynagrodzenie!

najlepsze zawody świata


Wakatów w zawodach, które brzmią jak marzeń zmęczonego kolejnym dniem za biurkiem pracownika nie ma wprawdzie zbyt wiele, jednak, jak głosi popularne powiedzenie – dla chcącego nic trudnego. Aby pomóc wam w znalezieniu najbardziej optymalnej ścieżki zawodowej, przygotowaliśmy dla was listę dziesięciu zawodów, które wiążą się nie tylko z doskonałymi zarobkami, ale również nie pozwalają się nudzić. Większość zawodów, które znajdziecie na naszej liście istnieje także w naszym kraju – wystarczy znaleźć odpowiednie ogłoszenie, zgłosić swoją kandydaturę i cierpliwie czekać, licząc na duży łut szczęścia.

1. Zarządca rajskiej wyspy

Wygląda, jak praca w raju – piękne widoki, spokojne, czyste plaże i wszystko, czego tylko sobie zamarzysz. Jeśli już się rozmarzyłeś, czas nieco ostudzić twój zapał – jest to najtrudniejsza do zdobycia posada na świecie.

2. Tester alkoholi

Wymarzony etat dla wszystkich miłośników dobrych trunków. Testerów zatrudniają między innymi producenci wina, wódki i piwa. Aby móc jednak ubiegać się o taką posadę, musimy pochwalić się doskonałą znajomością danej branży i tajników produkcji danego alkoholu.

najlepsze zawody świata

3. Tester gier

Wydawać mogłoby się, że to wymarzona praca – grasz w tytuły, które dopiero potem ukażą się na rynku i jeszcze dostajesz za to pieniądze. Warto jednak pamiętać, że producenci często wymagają podstawowej znajomości programowania.

4. Artysta

Chociaż zmagają się często z brakiem weny i niestabilną sytuacją finansową, we wszystkich statystykach plasują się w czołówce najbardziej satysfakcjonujących zawodów. Nic dziwnego – pełna swoboda i możliwość robienia tego, co się chce mówią przecież same za siebie.

5. Techniczny kapeli

Coś dla miłośników muzyki – jesteś na wszystkich koncertach ulubionej kapeli, oglądasz je z miejsca, do którego inny fan nie ma dostępu i jeszcze dostajesz za to pieniądze.

6. Tester słodyczy

Chociaż o cukierkach, batonach czy ciastkach mówi się, że są przysmakami dla najmłodszych, to tester słodyczy jest jak najbardziej realnym zajęciem dla dorosłych. Najnowsze łakocie tylko dla Ciebie ;)

7. Tester łóżek

Śpisz w najwygodniejszych, luksusowych łóżkach i jeszcze dostajesz za to pieniądze. To nie żart – naprawdę istnieje takie stanowisko, z tym, że piastuje je zaledwie kilka osób na świecie.

najlepsze zawody świata

8. Tester prezerwatyw

Praca dla osób uwielbiających wyzwania i dreszczyk emocji. Gwarantuje niepowtarzalne przeżycia. Na takie stanowisko rekrutował m.in. Durex.

9. Operator kamery Google Street View

Zatrudniani są nie tylko kierowcy – do mniej dostępnych miejsc internetowy gigant posyła rowerzystów bądź piechurów. Ci, którym udało się dostać na to stanowisko, nie wyobrażają sobie lepszej pracy.

10. Fotograf gwiazd

To rzadki przywilej spotykać się z największymi gwiazdami – a jeszcze fotografować je, często w skąpym odzieniu?

Tagi:  ,

Skomentuj

Możesz użyć tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>