Zabawy urodzinowe dla dorosłych

Chociaż urodzinowe gry i zabawy kojarzą się nam głównie z przyjęciami organizowanymi dla dzieci przez ich rodziców, to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by za ich pomocą wzbogacić imprezę w gronie dorosłych. Warto na takie rozwiązanie zdecydować się tym bardziej, że w dzisiejszych czasach wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki i nie trzeba wcale bardzo się wysilać i popisywać kreatywnością, by zapewnić gościom dobrą, spontaniczną zabawę.

zabawy urodzinowe, gry urodzinowe


Do wyboru mamy zarówno gry niewymagające żadnego sprzętu, jak i te, których organizacja wymagać będzie od nas zdobycia określonych przedmiotów. To, na jakie gry się zdecydujemy zależy nie tylko od naszego gustu, bowiem pod uwagę warto wziąć również upodobania pozostałych uczestników zaproszonych na imprezę, czas jej trwania, miejsce i rangę. Nie pomożemy wam co prawda w stworzeniu gotowego scenariusza, według którego toczyć się ma impreza urodzinowa, możemy jednak podsunąć pomysły, dzięki którym łatwiej wam będzie wybrać gry na urodziny, które zapewnią wszystkim gościom wyśmienitą zabawę. Poniżej lista, na której znajdziecie zabawy integracyjne, gry towarzyskie i wyzwania na urodziny wasze bądź znajomego.

Tabu i inne gry towarzyskie

Jedna z najbardziej znanych na świecie gier towarzyskich bazująca na pomyśle słowa, którego nie wolno powiedzieć. Na imprezie sprawdzą się zarówno zestawy kupione w sklepie, jak i te wykonane samodzielnie – ich przygotowanie nikomu nie sprawi problemów.

Imprezowe planszówki i karcianki

Przed imprezą warto odwiedzić sklep z grami planszowymi – w każdym z nich znajdziemy bowiem sporo tytułów, które idealnie sprawdzą się podczas urodzinowych szaleństw. Zwróćmy uwagę na takie pozycje jak między innymi Czarne Historie, Daję Głowę, Hanabi, czy też wymagający od graczy nieco skupienia, ale odwdzięczający się wyśmienitą zabawą Munchkin. Co do ostatniej pozycji – ostrzegamy przed emocjami, które często doprowadzają do zabawnych sprzeczek.

zabawy urodzinowe, gry urodzinowe

Absolutna klasyka – kalambury

Kalambury to gra, bez której trudno byłoby wyobrazić sobie tę listę. Jest nie tylko ciekawa, ale również uniwersalna – niemal każdemu przypadnie do gustu – i łatwa w przygotowaniu. Aby zagrać ze znajomymi w kalambury, nie potrzebujemy nic poza papierem i czymś do rysowania – kredkami, pisakami bądź długopisem. Absolutnie obowiązkowa pozycja, jeśli chodzi o gry na urodziny.

Zgadnij kim jestem

Kolejna gra, do której nie potrzeba żadnych specjalnych akcesoriów – wystarczy wyposażyć się w samoprzylepne karteczki oraz długopis. Zagadnij kim jestem to gra, która wielu osobom może być znana z filmu Quentina Tarantino „Bękarty Wojny”. Każdemu z uczestników naklejona zostaje karteczka z imieniem bądź przezwiskiem postaci, a ten za pomocą prostych pytań musi dowiedzieć się, kim w danej grze jest.

Gra w mafię

Uczestnicy zabawy dzielą się na dwie grupy – mniejszą mafię oraz bardziej liczebne miasto, nazywane też uczciwymi. Zasady gry są bardzo elastyczne, jednak we wszystkich wersjach chodzi o to, by mafia jednogłośnie wyeliminowała jednego z graczy. W zależności od preferencji i nastroju uczestników imprezy urodzinowej, gra może trwać do momentu, w którym jeden z nich zdobędzie wymaganą ilość punktów, bądź też do kiedy wszyscy goście wyrażają chęć zabawy. Miasto natomiast stara się wyeliminować mafiozów. Do gry nie potrzeba żadnych akcesoriów, jednakże dla kolekcjonerów gier dostępne są gotowe zestawy do mafii ze specjalnymi żetonami postaci.

Karaoke

Jak głosi popularne powiedzenie, muzyka łagodzi obyczaje. Warto więc w program naszej imprezy włączyć również karaoke. W organizacji tej zabawy pomocne okażą się płyty DVD zawierające tekst oraz instrumentalne wersje popularnych utworów, aplikacje komputerowe bądź gry na konsole. Po kilku urodzinowych drinkach z pewnością większość dołączy się do zabawy.

zabawy urodzinowe, gry urodzinowe

Gra w Twistera

Jeśli chodzi o gry ruchowe, trudno byłoby wyobrazić sobie coś lepszego od tej, szalenie popularnej, zabawy na urodziny. Twister cieszy się wielkim zainteresowaniem na całym świecie i nadal uchodzi za obowiązkowy punkt wielu imprez. Do gry potrzebujemy stosunkowo dużo miejsca i specjalnego zestawu.

Jenga

Absolutna klasyka gier zręcznościowych – Jenga – potrafi rozruszać nie tylko spędzane w rodzinnym gronie spotkanie rodzinne, ale również imprezę towarzyską. Zestawy klocków do tej gry są łatwo dostępne i dość tanie – warto się na taki zakup zdecydować, bo Jenga jak mało która inna gra nie może się znudzić i sprawdzi się na każdej niemal imprezie. Zamiast Jengi możemy zaproponować naszym gościom również swojskie bierki – taki pomysł wielu na pewnie przypadnie do gustu.

Gra w bingo

Chociaż wielu z nas bingo kojarzy się z hazardem, niekoniecznie musimy w nie grać na pieniądze. Ta stosunkowo prosta gra potrafi zająć uczestników na długie godziny i zapewni ogromne emocje.

zabawy urodzinowe, gry urodzinowe

Quiz na PlayStation – Buzz!

Warunek konieczny – posiadanie konsoli i gry. Gra nawet dla ośmiu osób. Teleturniej – test wiedzy z dziedzin przeróżnych – polityki, geografii, sportu, rozrywki, kultury i zabawnych dziedzin. Rundy na refleks, hazardowe obstawianie stawek czy okradanie przeciwników. Naprawdę dobra zabawa.

Domowy dart

W sprzedaży łatwo dostępne są przeróżne wersje gry w darta – od zestawów do złudzenia przypominających profesjonalne automaty, aż po wersje z piłeczkami i rzepami. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy, wariacje wokół darta na pewno będą wspaniałym dodatkiem do każdego przyjęcia.

Zdjęcia: Flickr - createdigitalmedia, agius, gabia party, Rob Boudon.

Skomentuj

Możesz użyć tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>